Экскурсія для групы з ПУП «Энва» ГА «БелТІЗ». У рамках правядзення рэспубліканскага месячніка «Чалавек з белым кіем»

У рамках рэспубліканскага месячніка "чалавек з белым кіем" Мінскі абласны краязнаўчы музей наведала група экскурсантаў з УП" Энва"ГА"БелТІЗ".

Супрацоўнікі музея падрыхтавалі новы пілотны праект" аўдыягід замест белай кія " і запрасілі яго апрабаваць людзей са слабым зрокам. Мэта гэтага праекта зрабіць жыццё людзей з абмежаванымі магчымасцямі больш цікавым, шматгранным, даць магчымасць кожнаму наведвальніку музея паўнавартасна пазнаёміцца з экспанатамі без суправаджальніка асобы. Для гэтага былі падрыхтаваныя аўдыягіды са спецыяльна запісанай інфармацыяй і наведвальнікі музея, якія слаба бачаць, мелі магчымасць пратэставаць прапанаваны ім варыянт экскурсіі. Атрыманы вопыт без сумневу стаў вельмі карысны для далейшай працы, а прапановы і ўдакладненні нашых "выпрабавальнікаў" будуць прыняты пад увагу. Вялікі дзякуй усім, хто прыйшоў і падзяліўся сваім пазітывам.