Прэзентацыя выстаўкі "У госці да казкі" Святланы Кузьмічовай на радыё Маладзечна FM

З 29 жніўня да 11 кастрычніка ў Мінскім абласным краязнаўчым музеі будзе праходзіць выстаўка "У госці да казкі". На ёй будуць прадстаўлены аўтарскія кампазіцыі лялек па матывах народных і аўтарскіх казак. Усе лялькі ласкава прадаставіла музею для экспанавання аўтар - маладзечанка Святлана Кузьмічова. Яна вырабляе лялькі ў розных стылях і тэхніках. Наведвальнікі выстаўкі ўспомняць знаёмыя ім з дзяцінства казкі "Муха-Цакатуха" К.І.Чукоўскага, "12 месяцаў" С.Я.Маршака, "Жаба-падарожніца" В.М.Гаршына, "Каток- Залаты Лабок", "Пилипка- сынок" (беларускія народныя казкі), "Курачка Раба" , "Гусі-лебедзі" (рускія народныя казкі), а таксама змогуць пазнаёміцца ​​з іншымі, магчыма невядомымі для іх творамі ўкраінскага, вугорскага і ангельскага фальклору.