Пералік музейных заняткаў ДУ "МАКМ"

Зусім нядаўна лічылася, што дзецям у музеі сумна. Але цяпер распрацаваны цікавыя дзецям праграмы і створана даступнае для іх асяроддзе — гэта галоўны Музейны трэнд. Музейныя супрацоўнікі не проста чытаюць лекцыі, а залучаюць дзяцей у размову — з цікавымі пытаннямі, гульнямі, маляваннем і нават танцамі.
• "Чалавек і яго ўпрыгажванні». Гісторыя, віды, матэрыялы. Выраб ўпрыгожвання-скуранога бранзалета.
• "Я-археолаг". Знаёмства з найстаражытнымі прыладамі працы. Выраб неалітычнага чыгуна. Гульні.
• "Падарожжа ў краіну грошай". Гісторыя ўзнікнення і развіцця грашовых адносін ад каменнага стагоддзя і да нашых дзён. Скарбы, манеты, банкноты. Бонус: квэст з пошукам"скарбу".
• "Цуд, імя якому-кніга"» Гісторыя ўзнікнення і развіцця кнігі (рукапісная, друкаваная і інш.). Інтэрактыўны занятак з майстар-класам (выраб малой кніжачкі).
• "Прырода просіць дапамогі"» Дзецям аб праблемах экалогіі ў гульнявой форме + майстар-клас (паштоўка)
• "Птушыныя гараджане"» Знаёмства з птушкамі горада ў інтэрактыўнай форме + майстар-клас (паштоўка)

• "Калядны стол": Народныя традыцыі на" бедную "і"багатую" куццю.
• "Масленіца ў музеі". Гісторыя свята і звычаяў у гульнявой форме.
• "Вялікдзень для дзяцей". Гісторыя свята і звычаяў у гульнявой форме.

Удзел у праграме ажыццяўляецца па ПАПЯРЭДНІМ запісе. Колькасць удзельнікаў-6-18 чалавек
КОШТ:
школьнікі - 2 Br.
дарослыя-4 Br.
экскурсія-8/16 Br.
Чакаем вас з 10:00 да 19:00 кожны дзень, ПН - выхадны.
Падрабязнасці па тэлефоне: +375176 77-79-99